Projecten Klassieke MuziekEen belangrijk aspect van de instrumentale studie is het participeren in verschillende orkestprojecten. Het Koninklijk Conservatorium kent een rijke orkesttraditie.
Het Koninklijk Conservatorium heeft een wekelijkse orkestklas: gedurende het hele jaar wordt op maandagen gewerkt in grote symfonieorkestbezetting aan een zeer breed repertoire met de focus op het grote standaardwerk. Dirigenten zijn onder andere Jac van Steen, Lawrence Foster en Etienne Siebens. Jaarlijks worden ongeveer zes concerten voorbereid. Daarnaast is er een aantal keer per jaar een volledige week gereserveerd voor het verdiepen in speciale orkestprojecten, zoals Schönbergs Gurrelieder, Wagners Walküre en Et expecto van Messiaen. Ook soloconcerten worden opgenomen in het programma zodat studenten de kans hebben met het symfonieorkest te soleren. Directiestudenten krijgen regelmatig les voor het orkest. Concerten worden gegeven in de eigen Arnold Schönberg-concertzaal en ook regelmatig buitenshuis, zoals in de Dr Anton Philipszaal, De Vereeniging in Nijmegen en De Doelen in Rotterdam.
Het Ensemble Royaal biedt studenten Compositie de gelegenheid werken voor groot ensemble uit te laten voeren. Studenten klassieke muziek doen in het ensemble ervaring op met nieuwe muziek: minimaal één keer gedurende hun bachelorstudie maken studenten deel uit van het ensemble. De basisbezetting van het ensemble is: fluit, hobo, klarinet, fagot, hoorn, trompet, trombone, tuba, slagwerk, harp, piano, viool, altviool, cello en contrabas. Als zodanig houdt Ensemble Royaal de traditie van het Schönberg Ensemble in het Koninklijk Conservatorium levend.
Daarnaast komt ook de kamermuziek projectmatig georganiseerd structureel aan bod: vanaf het tweede jaar van de bachelor worden studenten intensief gecoacht in verschillende kamermuziek bezettingen. De tentamens vinden plaats in het kamermuziekfestival. De masterstudenten hebben een kamermuziekproject met een serie concerten buitenshuis. |
|||
Juliana van Stolberglaan 1 2595 CA Den Haag T: 070 315 15 15 |
|
||