'Ik stel realistische doelen: ik zoek naar wat ik graag wil en wat me uitdaagt. En dan ga ik dat gewoon doen.' Erik Elias volgt een academische opleiding aan de Universiteit Leiden, maar combineert dit met een minor Jazz basgitaar en Klassiek piano aan het conservatorium.

Voor Erik was het een unieke kans om studies aan de Universiteit Leiden en het Koninklijk Conservatorium te combineren in het programma Practicum Musicae. In eerste instantie was hij op zoek naar een universiteit voor een academische opleiding. 'Ik was niet zozeer op zoek naar een conservatorium. Maar toen ik zag dat de Universiteit Leiden samenwerkt met het conservatorium wist ik direct dat dit is wat ik wilde doen.'

'Dit is nu mijn tweede jaar. Ik leer steeds beter hoe ik de balans kan vinden tussen mijn studie aan de universiteit en mijn muziekstudie. Ik kan mijn tijd beter verdelen.' Erik probeert zoveel mogelijk samen te spelen met andere studenten van de afdelingen Jazz en Klassieke Muziek, bijvoorbeeld in combo's bij Jazz en in kamermuziek, momenteel samen met een cellist. Hoe zijn toekomst eruit ziet weet Erik nog niet. 'Met dit programma ligt het nog open of ik hierna fulltime muziek ga studeren, of verder ga in mijn academische carrière. Ik vind het leuk om die mogelijkheden nog open te houden.'

De foto van Erik Elias is gemaakt door Marijn Smulders (alumnus KABK). De foto is genomen op de bouwplaats van Amare. In de zomer van 2021 verhuist het Koninklijk Conservatorium samen met het Residentie Orkest, Nederlands Dans Theater en Zuiderstrandtheater naar dit nieuwe gebouw.

Lees meer over Practicum Musicae en meld je aan