Playing with Fire - Festina Lente van Tessa Cooke
Ter ere van haar 30 jarig jubileum presenteert Writers Unlimited tijdens het internationaal literatuurfestival de unieke voorstelling Playing with Fire. In deze energieke show vol muziek, literatuur en dans ontmoeten woorden, ritme, melodie en beweging elkaar.
Op het programma staat ook de choreografie Festina Lente van Tessa Cooke, docent Dans aan het Koninklijk Conservatorium. 45 van onze jonge dansers voeren deze choreografie uit. Tessa vertelt over de choreografie:
'De choreografie Festina Lente is de verbeelding van spanning tussen haast en kalmte, tussen opwinding en kracht van zelfcontrole. De virtuoze muziek van Kapustin’s Toccatina werkt als kruidlont op de jonge dansers, die met innerlijke artistieke hartstocht als vonken en vlammen de energie van de muziek uitstralen.
Ze lijken onbewust van de dunne lijn waarop ze dansen, een grens tussen rust en onstuimigheid, terwijl het vuur van haast sneller dooft dan het vuur van kalmte.
De jonge dansers bevinden zich in het speelveld van hun Maître Dompteur. Hij mag ogenschijnlijk ouder en wijzer zijn, maar vanwege smeulend innerlijk vuur ontspoort zijn volwassen rust en controle in de hitte van de dans.
Door de kalmte en traagheid die de jonge dansers uiteindelijk vinden doorvoelt de Maître Dompteur dat de opwindende snelheid en hartstocht van jeugd voorbij zijn en dit met weemoed aanvaardt.'